S strani Ministrstva za okolje, podnebje in energijo Republike Slovenije smo prejeli pozitivno mnenje o presoji kakovosti prve faze Občinske celostne prometne strategije. Strategija predvideva celostno načrtovanje, ki vključuje izboljšanje infrastrukture za pešce in kolesarje, posodobitev javnega prevoza, spodbujanje okolju prijazne in deljene mobilnosti, zmanjšanje prometnih zastojev in onesnaženosti zraka.
S strani Ministrstva za okolje, podnebje in energijo Republike Slovenije smo prejeli pozitivno mnenje o presoji kakovosti prve faze Občinske celostne prometne strategije. Strategija predvideva celostno načrtovanje, ki vključuje izboljšanje infrastrukture za pešce in kolesarje, posodobitev javnega prevoza, spodbujanje okolju prijazne in deljene mobilnosti, zmanjšanje prometnih zastojev in onesnaženosti zraka.
Izhodišča strategije so skladna s strokovnimi smernicami in priporočili ter omogočajo nadaljevanje priprave dokumenta. Določili bomo izvedbeni okvir s konkretnimi ukrepi trajnostne mobilnosti ter pripravili akcijski načrt za naslednjih sedem let.
Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo je z izdanim pozitivnim mnenjem omogočilo nadaljevanje izdelave Občinske celostne prometne strategije (OCPS) Mestne občine Velenje, ki se je začela avgusta 2024, ko smo občane povabili k sodelovanju pri oblikovanju ključnih smernic trajnostne mobilnosti. Sledile so javne razprave, ankete in druge oblike vključevanja javnosti, ki so pripomogle k oblikovanju vizije in strateških ciljev OCPS. Novembra 2024 je bila v avli Mestne občine Velenje na ogled razstava, na kateri smo predstavili ključne korake priprave strategije, pridobljene podatke ter načrtovane izboljšave prometnega sistema.
Z vključevanjem občanov smo oblikovali usmeritve, ki dajejo prednost varnemu, zelenemu in povezanemu prometnemu sistemu. Poudarek je na spodbujanju trajnostnih oblik mobilnosti, kot so hoja, kolesarjenje in javni prevoz, ter zmanjšanju odvisnosti od osebnih avtomobilov.
S pridobljenim pozitivnim mnenjem o prvi fazi priprave OCPS zdaj prehajamo v fazo določanja izvedbenega okvirja, ki bo vključeval konkretne ukrepe za izboljšanje trajnostne mobilnosti v občini. Pripravljamo tudi akcijski načrt, ki bo začrtal ključne korake za izvajanje strategije v naslednjih sedmih letih.
Pripravo OCPS sofinancirata Evropska unija in Republika Slovenija v okviru programa evropske kohezijske politike, izvajalec projekta pa je Fakulteta za logistiko Univerze v Mariboru.
Prijazen pozdrav
VIR: Služba za odnose z javnostmi Mestne občine Velenje
Editor
Avtor pri si24.newsNajbolj brano

Zasedanje Sveta EU za energijo

Za dosego zastavljenega cilja na področj...

Celovita prenova stavb s podporo svetova...

SiDG vabi prostovoljce k vseslovenski ak...

Beletrinin tedenski novičnik

Pozitivna presoja kakovosti prometne str...

Obvestilo o odpovedi zapore ceste v nase...

“Tihi utrinki” Društva gluhih in naglušn...

GZS s združenji občin podpisala Zavezniš...
