Terapevtka Nataša Pergar je svoje življenje posvetila tistim dejavnostim, ki so ljudem v pomoč; v želji po doseganju zavedanja, višje zavesti in zdravja.
- Kdaj: 1. april 2025 ob 17.30
- Kje: Knjižnica Otona Župančiča, Ljubljana
Terapevtka Nataša Pergar je svoje življenje posvetila tistim dejavnostim, ki so ljudem v pomoč; v želji po doseganju zavedanja, višje zavesti in zdravja. V knjigi Govorica najvišjih gora ji sledimo vse od daljnega leta 1995, ko je v Katmanduju prvič srečala Tomaža Humarja, skozi pomoč pri njegovih hudih poškodbah vse do okrevanja in do njegovih treh odprav, ki se jih je udeležila. Pri tem se nam razkrije njun odnos, ki je sprva učitelj-učenec, ker pa je bil Tomaž zelo dojemljiv tudi za nezemeljska področja, se je odnos preoblikoval v učitelj-učitelj. Za Pergarjevo so bile odprave v tuj, odročen in človeku prav nič prijazen svet, ki je izhodišče za vzpone na najvišje gore, nekaj popolnoma novega in se ga zlepa ni mogla navaditi. Zaradi stresnega in neprijaznega okolja se je bila primorana ozreti v svojo notranjost in razrešiti travme iz preteklosti, ki so bile zasidrane na nezavedni ravni. Dežela pod himalajskimi vrhovi je ponudila precej več kot le lepe razglede.
Prijazno vabljeni na pogovor z avtorico o knjigi. Dogodek je brezplačen, prostor pa je omejen, zato vas prosimo za prijavo.
"Novembra 2019 je minilo že deset let, odkar se je v Himalaji smrtno ponesrečil Tomaž Humar. Pustil je neminljivo sled kot alpinist in človek, ki je znal svoja spoznanja ob podvigih ubesediti in približati nam, ki verjetno nikoli ne bomo priče takim vrhunskim podvigom na meji človeških sposobnosti. Nataša Pergar, Tomaževa pomoč v času njegove noči duše, ko se je v domači hiši tako poškodoval, da bi skoraj ostal na invalidskem vozičku, je bila priča in tudi akterka v kasnejših Humarjevih odpravah – še več, pomagala mu je, da se je lahko vrnil v svet svojih vršacev. Njen pogled na Tomaževe odprave je drugačen, saj nam skozi oči bioenergetičarke in Tomaževega avričnega polja in drugih članov odprav pokaže, kako se lahko skozi energijo živih in neživih bitij (npr. avre gora) soočamo s seboj in mejami v nas ter jih spoštujemo in presegamo. Knjiga je zanimiva za ljubitelje vrhunskega alpinizma, nagovarja pa pravzaprav nas vse v smislu, da je najprej treba na pot lastnega samoraziskovanja, soočenja in reševanja težav ter sprejemanja sebe, da bi se popolnoma samouresničili, da ne bi bili samo plezalci, ampak tudi plezani, kot pravi avtorica za Tomaža – da bi se zlili z goro in da bi nas ta popolnoma sprejela." - Sabina Burkeljca, Bukla 154
VIR: Založba Chiara
Editor
Avtor pri si24.newsNajbolj brano

Obvestilo o javni obravnavi in zbiranju...

Kako bodo slovenska podjetja sodelovala...

Nov odmeven uspeh naše ambasadorke Nine...

Druge ljudske obveznice so izdane

Slovenija v Bruselj poslala poročilo o i...

Dopolnitev Zakona o oskrbi z električno...

STA novice / Koncesija za izobraževanje...

Big Band RTV Slovenija pripravlja tri ko...

Odprtje nove sezone Fontane piv Zeleno z...
