Pretekli teden je Iskraemeco, sodeloval na delavnici Digitalni dvojčki za energetski prehod, ki jo je gostil Inštitut Jožef Stefan. Delavnica je potekala v okviru evropske pobude GOTOTWIN, ki se osredotoča na uporabo pristopov digitalnih dvojčkov za podporo energetskemu prehodu v jadransko-jonski regiji.
Na dogodku je Amadej Pavšič, samostojni razvojni inženir v Iskraemecu, predstavil Iskraemecovo raziskovalno delo na področju napovedovanja sej polnjenja električnih vozil (EV). Z rastjo uporabe električnih vozil postajata razumevanje in predvidevanje vzorcev pri polnjenju pomemben del načrtovanja omrežja. Natančnejše napovedi izboljšujejo kakovost simulacij digitalnih dvojčkov, podpirajo ocenjevanje obremenitev distribucijskega omrežja ter omogočajo razvoj dinamičnih, omrežno prilagojenih strategij polnjenja.
To raziskovalno delo predstavlja tudi temelje za prihodnje sisteme za upravljanje energije (EMS), ki se odzivajo na razmere v realnem času, uravnavajo lokalne obremenitve in zmanjšujejo pritisk na ključne infrastrukturne elemente.
Delavnica je bila priložnost za izmenjavo spoznanj in predstavitev našega raziskovalnega dela drugim organizacijam na področju digitalnih dvojčkov. Takšna sodelovanja nam pomagajo ostati povezani z razvojem v širši skupnosti pametne energije ter nas usmerjajo pri nadaljnjem razvoju izdelkov in raziskav.
Editor
Avtor pri si24.newsNajbolj brano
Jernej Kovač in Iztok Verdnik prejemnika...
V torek bodo zasedali velenjski svetnice...
Gradbišče objekta Libertas pred koncem l...
Državni svetnik Peter Dermol opozarja na...
Usklajevanje načrtov države in občine kl...
Le nekaj biserov v morju kreativnosti
Zlati Effie 2025 za NLB: prvi v bančni i...
Vsako leto širimo in obnavljamo mrežo ja...
Smrdljivc – kmalu na TV SLO 1 in RTV Čis...