Družabno

Kam z otroki med zimskimi počitnicami? Pregled aktivnosti po vsej Sloveniji

Vse na enem mestu. Kaj početi z otroki med zimskimi počitnicami v Sloveniji? Kaj ponujajo posamezne občine?

. . .

Med 23. in 27. februarjem bodo številni šolarji za en teden zaprli zvezke in se podali na zaslužene zimske počitnice. Kam se lahko v tem času odpravijo in kaj vse jih čaka? 

Medtem ko bodo otroci uživali v prostem času, so lokalne skupnosti po Sloveniji znova zavihale rokave in pripravile pester program aktivnosti – od športnih, ustvarjalnih in družabnih delavnic do kulturnih ter naravoslovnih doživetij. Počitniški dnevi so idealna priložnost za kakovostno preživljanje časa z vrstniki in družino, raziskovanje novega, stik z naravo ter ustvarjanje nepozabnih spominov. V nadaljevanju razkrivamo, katere možnosti se ponujajo šolarjem, ki jih v zadnjem februarskem tednu čaka oddih od šolskih klopi.

Od 16. do 20. februarja so na šolskem koledarju zimske počitnice za učence z območja gorenjske, goriške, notranjsko-kraške, obalno-kraške, osrednjeslovenske in zasavske statistične regije ter za učence iz občin Ribnica, Sodražica, Loški Potok, Kočevje, Osilnica in Kostel.

Od 23. do 27. februarja pa bodo šolske klopi zapustili učenci iz jugovzhodne Slovenije (razen občin: Ribnica, Sodražica, Loški Potok, Kočevje, Osilnica in Kostel) ter koroške, podravske, pomurske, savinjske in posavske statistične regije.

Celje: Številne aktivnosti za osnovnošolce, dijake in študente

Mestna občina Celje tudi v času letošnjih zimskih počitnic podpira organizirane aktivnosti za otroke in mladostnike. Sofinanciranje poteka v skladu s pravilnikom in javnim razpisom za izbor izvajalcev ter sofinanciranje vsebin ter razvojnih in strokovnih nalog letnega programa športa v Mestni občini Celje, del programov pa izvajalci dopolnjujejo z državnimi viri, zlasti preko Fundacije za šport, so za Svet 24 pojasnili na občini. 

Program za letošnje počitnice, ki ga pripravlja Športna zveza Celje (ŠZC), vključuje brezplačne športne aktivnosti za osnovnošolce, dijake in študente. Izvajane bodo med drugim vadbe namiznega tenisa, badmintona, plezanja v dvorani, kegljanja in drsanja.

Vsi organizirani programi s strani ŠZC so brezplačni, dodatno pa v Celju vse leto veljajo znižane cene za dijake glede na cenike upravljavca ZPO Celje (npr. drsanje 3,50 evra, zimsko kopališče 4,50 evra, dnevna smučarska vozovnica na Celjski koči 14,00 evrov).

Ob tem na občini dodajajo, da potekajo programi v sodelovanju z lokalnimi športnimi društvi, klubi in posamezniki, ki skrbijo za izvedbo različnih športnih vsebin, organizacijo pa koordinira ŠZC ob podpori in sofinanciranju Mestne občine Celje. Ločenega počitniškega varstva pa občina ne organizira.

V Dravogradu od brezplačnega smučanja do kopanja

Občina Dravograd izvaja široko paleto aktivnosti za dvig kakovosti življenja za vse občane. Je tudi prejemnica naziva Mladim prijazna občina, saj se zavedamo, da so mladi naša prihodnost in jim zato pri snovanju aktivnosti namenjamo še poseben poudarek. Vsako leto med zimskimi počitnicami zagotavljamo šolarjem in srednješolcem aktivno preživljanje prostega časa.

Osnovnošolcem obeh osnovnih šol s podružnicami podarjamo pet smučarskih kart na smučišču Bukovnik, ki jih lahko izkoristijo v celotni smučarski sezoni in ne samo med počitnicami. Osnovnošolci in mladostniki do 18. leta starosti pa prejmejo tudi pet kart za triurno kopanje v Slovenj Gradcu ali na Ravnah na Koroškem, ki jih lahko izkoristijo v času zimskih počitnic.

Številni se bodo odpravili tudi na smučanje.

Dodatno pa Občina Dravograd v sodelovanju z Javnim zavodom Dravit, Društvom prijateljev mladine Dravograd, Društvom varno aktivnih poti, Košarkarskim klubom Dravograd in Nogometnim klubom Dravograd v času od 23. 2. 2026 do 27. 2. 2026, od 10. do 12. ure, v dvorani ŠPIC D organizira športno-ustvarjalne aktivnosti »Aktivne zimske počitnice«. Za ljubitelje drsanja pa bo v tem času od 10. do 14. ure obratovalo tudi drsališče pred dvorano. Vse navedene aktivnosti so za občane Dravograda brezplačne.

V Krškem razgibano, ustvarjalno in vključujoče dogajanje

Počitniške aktivnosti (tudi v času zimskih počitnic) lahko izvajajo različna društva in organizacije, ki se, kot pojasnjujejo na Mestni občini Krško, prijavijo na javni razpis za sofinanciranje programov za otroke in mladino v skupnem znesku do 30.000 evrov. Letos so prijavljene v času počitnic prostočasne aktivnosti za otroke in aktivnosti dnevnega centra Zveze prijateljev mladine Krško, so pojasnili.

V času počitnic je organizirano tudi dnevno varstvo in počitniške aktivnosti na Zavodu za mladino in šport Krško ter na Ljudski univerzi Krško, v okviru Večgeneracijskega centra Posavje, prav tako v muzejskih enotah Kulturnega doma Krško (Grad Rajhenburg in Mestni muzej Krško), kjer pripravljajo počitniški delavnici v sklopu Počitniških muzejskih doživetij, ter v Valvasorjevi knjižnici Krško, kjer bodo imeli redne ure pravljic. Ustanovitelj in sofinancer omenjenih zavodov je Mestna občina Krško.

Vsebina je prepuščena prijaviteljem, se bodo pa tudi letos zvrstile različne ustvarjalne in druge delavnice ter dogodki, prilagojeni različnim starostnim skupinam otrok. Otrokom bodo na voljo organizirane delavnice in dnevno varstvo v okviru posameznih javnih zavodov.

Pester program v času zimskih počitnic pripravlja tudi Zavod za mladino in šport Krško, ki bo med 23. in 28. februarjem ponudil vrsto dejavnosti za različne starostne skupine – od kreativnih delavnic, glasbenih vsebin in izdelovanja iz gline do turnirjev, LAN partyja, otroške gledališke predstave, pub kviza ter dogodka MC Zvezde – Pokaži svoj talent!, namenjenega mladim ustvarjalcem in nastopajočim. Program je brezplačen.

V počitniški utrip se vključuje tudi Ljudska univerza Krško v okviru projekta Večgeneracijski center Posavje, kjer bodo organizirani trije dopoldnevi brezplačnih aktivnosti za osnovnošolce. Program bo vključeval glasbeno delavnico, ustvarjanje voščilnic, obisk Čebelarskega centra Krško z ustvarjalno delavnico ter spoznavanje delovanja možganov z nevroznanstvenico. Program je brezplačen.

Pomemben del počitniškega dogajanja tudi letos predstavljajo Počitniška muzejska doživetja, ki jih pripravljajo v Kulturnem domu Krško z muzejskimi enotami. Program bo potekal v sredo, 25. februarja, v Mestnem muzeju Krško in v četrtek, 26. februarja, na gradu Rajhenburg, namenjen pa je otrokom, starim od 6 do 14 let. Program je plačljiv, in sicer je cena: 25 evrov, 20 evrov za drugega otroka iz družine, 15 evrov za en dan.

Posebnih ugodnosti (smučanje, plavanje, drsanje) za dijake ni na razpolago. Zavod za mladino in šport Krško sicer deluje tudi kot mladinski dnevni center za mlade, kar pomeni, da mladi njihove prostore in aktivnosti uporabljajo brezplačno, še pojasnjujejo na Mestni občini Krško, ob tem pa dodajajo, da vse omenjene aktivnosti potrjujejo, da bo tudi letošnje zimske počitnice v Mestni občini Krško zaznamovalo razgibano, ustvarjalno in vključujoče dogajanje, ki otrokom in mladim ponuja kakovostne možnosti za preživljanje prostega časa.

Kaj početi med zimskimi počitnicami v Ljutomeru?

Občina Ljutomer posebej ne sofinancira aktivnosti v času počitnic, sofinancira pa dejavnost zavodov in nekaterih nevladnih organizacij, ki aktivnosti izvajajo (npr. Občinsko društvo prijateljev mladine Ljutomer, Mladinski center Prlekije, Športna zveza Ljutomer), so odgovorili iz občine.

Ob tem so dodali, da bo nekaj aktivnosti bo v tednu počitnic pripravila Splošna knjižnica Ljutomer, bodo pa brezplačne.

Tako bo v ponedeljek, 23. 2. 2026, ob 9.30 uri potekala Pravljična ura s kreativno delavnico na mladinskem oddelku Splošne knjižnice Ljutomer. V torek pa izdelovanje origamijev v Mladinsko kulturnem centru Ljutomer. V sredo ob 17. uri Pravljična ura s kreativno delavnico na mladinskem oddelku Splošne knjižnice Ljutomer, v četrtek ob 9. 30 uri pa Pravljična ura s kreativno delavnico na mladinskem oddelku Splošne knjižnice Ljutomer.

V petek dopoldne, izdelovanje papirnatih rož v Mladinskem kulturnem centru Ljutomer. Za nekatere aktivnosti ura še ni določena. Prav tako občina v času priprave članka še ni imela zbranih vseh podatkov o ostalih aktivnostih.

Posebnih ugodnosti za dijake ne predvidevajo.

Mestna občina Maribor sofinancira prostočasne aktivnosti za mlade

Mestna občina Maribor v okviru postavke "Prostočasne in dodatne aktivnosti za otroke in mladostnike" sofinancira aktivnosti, ki otrokom in mladostnikom omogočajo kakovostno preživljanje prostega časa. Programe na podlagi javnega razpisa izvaja Zveza prijateljev mladine Maribor. Postavka zajema različna področja delovanja - organizacijo tradicionalnih prireditev, kulturno izobraževalne programe, stalne prostočasne programe, počitniške prostočasne programe in mobilne programe.

Mestna občina sofinancira dejavnosti za prosti čas otrok in mladine na območju mestne občine: Otroški parlament, Pustovanje, Otroški in mladinski Lent, Teden otroka, Veseli december, Bralna značka, Programi za ustvarjalne v Domu ustvarjalnosti mladih, Ustvarjalne in zanimive počitnice, počitniško varstvo ter program "Mladi za napredek Maribora", v okviru katerega mladi pripravljajo raziskovalne naloge in inovacijske predloge. Mestna občina Maribor v letu 2026 namenja 285.000 evrov za navedene programe.

V času zimskih počitnic bodo na ZPM Maribor potekale ustvarjalne delavnice vsak dan med 8. in 16. uro – brezplačno. Med zimskimi počitnicami pripravljajo pester ''zimsko-pomladni'' program. Pri ustvarjanju na delavnicah se bodo že spogledovali s pomladjo, ustvarjali družabne igre in pripomočke za igro v naravi, nakit, knjižna kazala in uporabne ter okrasne predmete iz tekstilnih ostankov. Seveda bo tudi dovolj časa za igro in pogovor. Tudi na izlete in sprehode se bodo odpravili. Program bo objavljen na spletni strani ZPM Maribor in družabnih omrežjih.

V Mariboru tudi tečaj drsanja, vabijo tudi na plavanje

V času zimskih počitnic bo v Ledni dvorani v sodelovanju s Hokejsko drsalnim klubom Maribor Lisjaki organiziran tečaj drsanja. Tečaj bo potekal med 23. in 27. februarjem od 8. do 9.30 v Ledni dvorani Maribor, Koresova ulica 7. Cena enotedenskega tečaja (10 šolskih ur) znaša 40,00 evrov in vključuje strokovno vodenje, športno-pedagoški proces, uporabo drsalne ploskve ter uporabo drsalnih pripomočkov (t.i. medvedkov). Otroci, ki nimajo svojih drsalk, si jih lahko izposodijo. Za čas trajanja tečaja znaša izposojevalnina 15,00 evrov.

V času počitnic bodo organizirani tudi dodatni termini rekreativnega drsanja, ki bodo potekali po sledečem urniku: v ponedeljek, 23. 2., med 10. in 11.30 ter med 16. uro in 17.30; v torek, 24. 2., med 10. in 11.30 ter med 16. uro in 17.30; v sredo, 25. 2.,  med 10. in 11.30 ter med 17.30 in 19. Uro; v četrtek, 26. 2., med 10. in 11.30 ter med 16. uro in 17.30; v petek, 27. 2., med 10. in 11.30 ter med 20.30 in 22. uro (disco drsanje).

Za popoln zaključek zimskih počitnic, pa bo v soboto, 28. februarja, ob 18.30 potekalo "Silent disco" drsanje.

Prav tako vabijo vse šolarje in dijake na plavanje v Kopališče Pristan. Rekreacija je možna vsak dan v obratovalnem času kopališča, in sicer: od ponedeljka do petka med 6.00 in 22.00; v soboto od 8.00 do 21.00; v nedeljo med 8.00 in 20.00.

Cena vstopnice za otroke, dijake in študente znaša 4,50 evra, med popoldanskim terminom (ponedeljka do petka med 13.00 do 16.00) pa 4,00 evre. Družinska vstopnica (do 2 odrasla, 1 otrok) znaša 15,00 evrov, družinska (do 2 odrasla, do 3 otroci) pa 19,00 evrov.

Zimske počitniške aktivnosti v Murski Soboti

V Galeriji Murska Sobota bomo v času zimskih počitnic  ( od  23. do 26. februarja) otrokom in mladini ponudili brezplačen ogled trenutne razstave "Izbor iz stalne zbirke Galerije Žula". V ponedeljek, 23. februarja bodo izvedli slikarsko počitniško delavnico za osnovnošolce (od 10. do 12. ure). V četrtek, 26. februarja pa  bodo izvedli kiparsko likovno delavnico za osnovnošolce ( od 13. do 15. ure). Udeležba na posamezni delavnici stane 3 evre na osebo. Prijave bodo zbirali v galeriji ali po e-pošti.

Pester program za otroke in mladostnike tudi v Novem mestu

Mestna občina Novo mesto sofinancira delovanje društev preko javnega razpisa za sofinanciranje organizacij in posameznikov, na ta način podpira udejstvovanje občank in občanov na različnih področjih ustvarjanja in delovanja ter spodbuja aktiven življenjski slog za vse, so navedli na občini.

V sklopu rednega delovanja društev in klubov bodo tudi v času šolskih počitnic otroci lahko vadili po ustaljenem urniku, poleg tega pa v času zimskih šolskih počitnic društva in klubi za otroke in mladostnike v Novem mestu in okolici pripravljajo zanimiv in raznovrsten program, napovedujejo na občini.

Smučarsko društvo Krka Rog v času zimskih počitnic pripravlja zimski smučarski tečaj, ki bo potekal na smučišču RTC Gače, ob koncu tedna (21. in 22. februar 2026 ter 28. februar in 01. marec 2026) pa bodo organizirali vikend tečaje za otroke od 5. do 12. leta starosti. Mestna občina Novo mesto s sofinanciranjem smučišča ŠRC Gače zagotavlja možnost brezplačnega smučanja za otroke do 15. leta starosti, za srednješolske otroke pa je brezplačno smučanje omogočeno v okviru športnih dni ali šole v naravi.

Prvi zimski pohod po poti treh gradov ali na taborniški izlet

Pohodniško društvo Novo mesto v času počitnic organizira prvi zimski Pohod po poti treh gradov, ki bo potekal 26. februarja, kjer je udeležba brezplačna, Kegljaško društvo Vodnjak pa bo v času šolskih počitnic, natančneje 24. in 27. februarja 2026, pripravilo tematski projekt Sprostitev in zabava na kegljišču, kamor so vabljeni tako otroci kot tudi starši. Tudi v tem primeru je udeležba brezplačna.

Društvo upokojencev Novo mesto za osnovnošolce v letošnjem letu pripravlja športno delavnico kegljanja, letošnja novost pa je pravljično - likovno delavnico z naslovom: Moj prvi Kamišibaj. Otroci se bodo na delavnici spoznali s to japonsko umetniško obliko pripovedovanja zgodb ob slikah na malem lesenem odru, izdelali vsak svojo predstavo in jo na zaključku delavnice predstavili staršem.

Namiznoteniški klub Krka Novo mesto pripravlja v času zimskih počitnic brezplačne termine za vadbo otrok, ki se želijo preizkusiti v tej igri. Vadba bo v času zimskih šolskih počitnic organizirana v ponedeljek, torek in četrtek med 16:30 in 18:00. Vadba je na voljo za vse otroke z različnimi izkušnjami z namiznim tenisom.

Rod gorjanskih tabornikov pa v času počitnic organizira 5-dnevni taborniški izlet, v okviru katerega bo največji poudarek na druženju, raziskovanju okolice in spoznavanju lokalnih navad in običajev. Program je plačljiv, cena pa znaša 90 evrov na otroka.

Ptuj: Kreativne zimske počitnice za otroke in mladino

Mestna občina Ptuj v letu 2026 sofinancira in organizira več brezplačnih zimskih počitniških aktivnosti za otroke in mlade, pri čemer je poudarek na kakovostnem, ustvarjalnem in aktivnem preživljanju prostega časa.

V sodelovanju z Mladinskim centrom Javni zavod Ptuj (MKC Stara steklarska) bodo v času zimskih počitnic izvedene tudi kreativne delavnice.

V času zimskih počitnic bo med ponedeljkom, 23., in sredo, 25. februarja 2026, potekal začetni tečaj šivanja v okviru programa Kreativne zimske počitnice. Delavnice bodo vsak dan potekale med 10. in 12.30, vodila pa jih bo mentorica Sabina Hameršak Zorec.

Udeleženci se bodo seznanili z osnovami dela s šivalnim strojem, njegovimi nastavitvami ter najpogosteje uporabljenimi osnovnimi šivi pri izdelavi tekstilnih izdelkov. Pridobljeno znanje bodo preizkusili tudi v praksi, saj bodo izdelali blazinico za bucike, prevleko za blazino in nakupovalno vrečko. Tečaj je namenjen mladim med 12. in 18. letom starosti.

V okviru programa Kreativne zimske počitnice bo v četrtek, 26., in petek, 27. februarja 2026, med 10. in 12. uro potekala lončarska delavnica, ki jo bo vodila mentorica Janja Repina Potočki. Delavnica je namenjena otrokom od 7. leta starosti dalje. Udeleženci bodo skozi ustvarjalni proces razvijali ročne spretnosti ter spoznavali osnove oblikovanja gline. Ob tem bodo izdelali unikatne glinene izdelke, ki jih bodo po zaključku delavnice lahko odnesli domov. Število mest je za udeležbo na obeh delavnicah omejeno, zato so predhodne prijave obvezne.

Poudarek vseh aktivnosti je na razvoju ročnih spretnosti in ustvarjalnosti ter na odmiku otrok in mladih od zaslonov. Vsi tečaji in aktivnosti so za otroke in mlade s stalnim prebivališčem v Mestni občini Ptuj brezplačni. Mladim je tudi v času šolskih počitnic na voljo Mladinski center, kjer lahko preživljajo prosti čas ob igranju namiznega nogometa ali namiznega tenisa, se družijo v varnem okolju ter si pripravijo tople napitke ali preproste obroke. Projekt Hura, prosti čas Mestna občina Ptuj že vrsto let v času zimskih počitnic izvaja projekt Hura, prosti čas, ki bo tudi letos potekal od 23. do 27. februarja 2026, med 7. in 15. uro, v Športni dvorani Mladika.

MO Ptuj v celoti financira izvedbo projekta. Program je namenjen učencem ptujskih osnovnih šol od 1. do 4. razreda in vključuje: cirkuško animacijo, ustvarjalne delavnice, športno animacijo, družabne in motorične igre, igralni kotiček, socialne igre, disko, poslikavo telesa in tatuje, XXL igre ter zimski poligon (v primeru zadostne količine snega). V okviru projekta je zagotovljena tudi manjša malica. Pri izvedbi občasno sodelujejo tudi lokalna društva in športni klubi. Vse aktivnosti so brezplačne in vodene s strani strokovnega kadra bratov Malek ter Športno-cirkuškega društva Eleja.

Ravne na Koroškem: Brezplačno kopanje, drsanje, smučanje in tek na smučeh

Občina Ravne na Koroškem sofinancira in sodeluje pri organizaciji brezplačnih aktivnosti za osnovnošolce in dijake prek zavoda ZKŠTM (Zavod za kulturo, šport, turizem in mladinske dejavnosti Ravne). Podpiramo tudi aktivnosti drugih društev in klubov z zagotavljanjem infrastrukture in promocije. Aktivnosti izvajajo ZKŠTM, Športna zveza Ravne in KS Strojnska Reka.

Brezplačni programi in aktivnosti za osnovnošolce: Brezplačno kopanje v zimskem bazenu ZKŠTM, smučanje na smučišču na Poseki (ZKŠTM), urejena proga za tek na smučeh na Šrotneku (organizacija ZKŠTM), igranje namiznega tenisa v prostorih DTK, športne aktivnosti v dvorani DTK KS Strojnska Reka, brezplačno drsanje na drsališču KS Strojnska Reka (tudi pod reflektorji), sankanje na Ravnah na Poseki in v Kotljah na smučišču. Učenci se identificirajo z osebnim dokumentom na podlagi stalnega prebivališča v občini.

Organizirane delavnice in športne dejavnosti

Na voljo so zgoraj navedene športne aktivnosti, ki so za otroke brezplačne. Športna zveza Ravne sodeluje s tradicionalno izvedbo projekta Hura prosti čas, ki organizira različne aktivnosti za otroke in mladino v času zimskih počitnic. V sklopu tega bodo potekale Športne igre v dvorani DTK, omogočeno bo tudi igranje namiznega tenisa.

Posebne ugodnosti so na Ravnah pripravili tudi za dijake, ki imajo med zimskimi počitnicami enake ugodnosti kot osnovnošolci pri brezplačnih aktivnostih (kopanje, smučanje, drsanje itd.)

Rogaška Slatina: Košarka, mali nogomet, odbojka in badminton pod strokovnim vodstvom

Občina Rogaška Slatina pomaga pri izvajanju aktivnosti med zimskimi počitnicami z rednim sofinanciranjem delovanja zavodov in organizacij ter njihovih letnih programov. V okviru teh programov se izvajajo tudi aktivnosti, namenjene otrokom in mladim v času zimskih počitnic.

V Knjižnici Rogaška Slatina bo 24. 2. 2026 ob 10.00 Gledališka predstava Pravljična preja (Gledališka skupina Lutke Pika poka) – brezplačno. 26. 2. 2026 od 10.00-14.00 Igralno-ustvarjalno dopoldne (ustvarjalne delavnice, družabne igre, miselne igre, prebiranje pravljic ipd.), prav tako brezplačno.


Športna zveza Rogaška Slatina organizirala med zimskimi počitnicami športne aktivnosti za otroke in mladostnike, ki bodo v Dvorani Janina potekale od ponedeljka do petka med 10. in 14. uro. Udeleženci bodo imeli pod strokovnim vodstvom možnost igranja košarke, malega nogometa, odbojke, badmintona ali se preprosto igrati in družiti. Vse aktivnosti so za udeležence brezplačne.

Mladinski svet Občine Rogaška Slatina organizira 27. 2. 2026 Kviz večer. Gre za sproščeno in družabno aktivnost, pri kateri se udeleženci pomerijo v znanju iz različnih tematik (splošna razgledanost, aktualne teme, zabava). Kviz je namenjen mladim med 15. in 30. letom starosti, udeležba pa je brezplačna. Občina ne zagotavlja posebnih dodatnih ugodnosti, kot so ugodnejše vstopnice za smučanje, drsanje ali podobne aktivnosti. Veliko društev in športnih klubov pa tudi v času počitnic praviloma izvaja redne treninge, s katerimi otrokom omogočajo aktivno in strukturirano preživljanje prostega časa.

Na Solčavskem narava kot glavno igrišče za otroke in odrasle

»Solčavsko je v času zimskih počitnic bolj umirjeno. Pri nas je najpomembnejše igrišče prav narava, ki nudi aktivnosti na prostem. Zimske počitniške aktivnosti usmerjene turistom večinoma pripravijo turistični ponudniki sami, glede na njihovo ponudbo in razpoložljivost. Občina jim pri tem stoji ob strani in tudi sofinancira določen del - predvsem v času Božično-novoletnih praznikov, ko so te res bogate,« pa so na naše poizvedovanje poročili iz Občine Solčava.

Režijski obrat Občine Solčava skrbi za uporabljanje Krajinskega parka Logarska dolina v okviru katerega se urejajo proge za tek na smučeh. En del prog ima možnost tudi umetnega zasneževanja. Uporaba prog je plačljiva, imajo pa možnost le-to brezplačno koristiti otroci do 12. leta starosti in domačini, ki v Centru Rinka lahko prevzamejo letno karto za domačine, so pojasnili.

Urejena sta tudi dva sankališča - pri Hotelu Plesnik in na bivšem smučišču, kjer se lahko brezplačno zabavajo tudi otroci.

Zimske pohodniške poti večinoma potekajo po cesti ali po pešpoti, ampak se zaradi majhne količine snega letos niso dodatno urejale, saj je prehodnost zadostna. Lep pohod je tudi od Doma Planincev do slapa Rinka, kjer je cesta v zimskem času zaprta in je tako dostopna samo peš. Nekateri obiskovalci ta sprehod izkoristijo, da se nazaj pripeljejo s sanmi.

Športno društvo Solčava je zelo aktivno na področju organizacije različnih športnih aktivnosti predvsem v zimskem času. Slednje koristijo predvsem domačini iz vseh starostnih skupin in se odvijajo v naši novi športni dvorani. Občina pomaga pri subvencionirani ceni za aktivnosti v športni dvorani, kot tudi subvencionira karte otrokom in dijakom za smučišče v Lučah, še pravijo na občini. 

vir: https://svet24.si/

. . .

Editor

Avtor pri si24.news