KONCERT ŠTIRIH Severa Gjurin, Rudi Bučar, Dejan Lapanja in Vasko Atanasovski Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica| četrtek, 6. november 2025 |ob 20. uri
KONCERT ŠTIRIH
Severa Gjurin, Rudi Bučar, Dejan Lapanja in Vasko Atanasovski
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica| četrtek, 6. november 2025 |ob 20. uri
Kulturni dom Nova Gorica in KUD Morgan vabita na novogoriški zmenek s Koncertom štirih, ki bo v na sporedu v četrtek, 6. novembra 2025, ob 20. uri. V veliki dvorani se bo občinstvo lahko prepustilo štirim prekaljenim glasbenikom, kot so Severa Gjurin, Rudi Bučar, Dejan Lapanja in Vasko Atanasovski. Člani priložnostne zasedbe se lahko pohvalijo z več desetletnimi bogatimi solo karierami kot tudi na področju raznovrstnih projektov in sodelovanj. Koncert spada v cikel Izredni koncerti, ob podpori Mestne občine Nova Gorica pa je nastal v sodelovanju s KUD-om Morgan v sklopu KvantAvtorske SabotaŽe v Novi GoVorici in festivala Ubrane note 2025 ter. Vstopnina 17 € in 22 €, vabljeni!
Na oder velike dvorane prihaja glasbeni kvartet, katerega člani utrjujejo več desetletne glasbene poti v različnih projektih in predvsem kot solo ustvarjalci – avtorji in kantavtorji. Novogoriško občinstvo jim je v Kulturnem domu Nova Gorica posamično in v raznih projektih že večkrat prisluhnilo, tokrat pa k nam prihajajo združeni v iskrivo zasedbo.
Severa Gjurin (glas, kitara), Rudi Bučar (glas, kitara), Vasko Atanasovski (glas, saksofon, flavta) in Dejan Lapanja (glas, električna in akustična kitara) so do ideje za pričujoči projekt prišli čisto po naključju, iz spontanega preigravanja lastnih avtorskih skladb nekega večera v koncertnem zaodrju portoroškega Avditorija. Naslednji dan je nekaj ostalo, iskra se je prižgala in osvetlila 'glasbeni konglomerat'. Preplet ljudskosti Rudija Bučarja, žlahtnosti saksofonista Vaska Atanasovskega, intimnega glasu Severe Gjurin ter liričnega in polno zvočnega kitarista Dejana Lapanje. Zgodil se je zvok in snovanje svojih kompozicij, na še neslišan način. Koncert štirih je projekt, ki je preprost in kompleksen v svojih mnogoterih nabojih različnih in zelo sorodnih si ustvarjalcev. Vreden, da mu prisluhnete.
Koncert iz cikla Izredni koncerti je plod sodelovanja s KUD-om Morgan in predstavlja jubilejni dogodek 10. sezone koncertnega cikla KvantAvtorskih Sabotaž v Novi GoVorici, ki že utečeno odkriva sodobne pristope kantavtorstva ter drugih oblik spoja (odpete) besede ter instrumentalne glasbe. Vstopnice so v predprodaji še vse do ponedeljka, 3. novembra.
Vstopnina:
17 € – cena v predprodaji (do 3. novembra 2025)
17 € – znižana cena (dijaki, študentje, upokojenci, abonenti GA)
22 € – redna cena
VIR: KDNG
Editor
Avtor pri si24.newsNajbolj brano
Veččutna luksuzna izkušnja, ki jo prinaš...
Beletrinin tedenski novičnik
NESKONČNO RAZISKOVANJE S HANNAH FRY
MNOŽIČNA PODPORA LIDLOVI AKCIJI ZBIRANJA...
Creatim praznuje 25 let inovacij v splet...
Z informativno zloženko predstavljamo de...
Obnova sistema daljinskega ogrevanja Šal...
Učinkoviti prevozi: DKV Mobility predsta...
Cikel Izredni koncerti: KONCERT ŠTIRIH 6...