Turizem

Zdravilišča v prazničnem času tudi letos dobro zasedena

Slovenska zdravilišča v božično-novoletnem času beležijo visoko zasedenost, primerljivo z lansko. Prevladovali bodo obiskovalci iz Slovenije in bližnjih evropskih držav, ki bodo največkrat ostali od tri do pet noči. Visoka zasedenost se obeta tudi v začetku leta 2026 zaradi praznikov in večjega zanimanja za velnes.

. . .

Terme Čatež med božično-novoletnimi prazniki beležijo veliko povpraševanje tako po hotelskih kot nehotelskih namestitvah. Za silvestrovanje je na voljo le še nekaj mest, visoko zasedenost pa zaradi praznikov v tujini, poslovnih dogodkov in prihodov športnih ekip pričakujejo tudi januarja.

V Termah Dobrna je zasedenost podobna kot v enakem obdobju lani, med tujimi gosti bodo prevladovali obiskovalci iz Italije, Nemčije, Avstrije in Hrvaške. Bivali bodo od tri do sedem noči.

Terme Krka bodo imele v Šmarjeških Toplicah, Dolenjskih Toplicah in Talaso Strunjan med prazniki dobro zasedene nastanitvene zmogljivosti, nekatere enote so že polne. Gostje bodo bivali od tri do pet noči, največ gostov bo domačih, med tujimi pa bodo prevladovali gostje iz sosednjih držav.

Thermana Laško v prazničnem obdobju beleži primerljivo zasedenost kot lani. Gostje bodo prišli predvsem iz Italije, Avstrije, Madžarske, Češke, Hrvaške in Slovenije, povprečna dolžina bivanja bo znašala tri dni.

Terme Olimia so v božično-novoletnem času skoraj povsem zasedene, nekaj prostih zmogljivosti je še v apartmajih. Med gosti prevladujejo tuji obiskovalci, predvsem iz Italije, Hrvaške in Avstrije. V večini gosti rezervirajo krajša bivanja v času božiča do novega leta, medtem ki je povprečje pri paketih prek novega leta do štiri dni. Na voljo so še zadnja mesta na silvestrovanju v savnah Wellness Orhidelia z bivanjem v Wellness hotelu Sotelia.

Terme Portorož v hotelih LifeClass pričakujejo polno zasedenost, povprečna dolžina bivanja bo tri noči. Največ gostov bo prišlo iz Italije, sledijo Avstrija in Nemčija.

Sava Turizem v Termah 3000 Moravske Toplice, Termah Ptuj in Zdravilišču Radenci beleži zelo dobro zasedenost med božično-novoletnimi prazniki, primerljivo z lansko. Približno 70 odstotkov gostov bo iz tujine, predvsem iz Avstrije, Nemčije, Češke, Italije in Hrvaške, povprečna doba bivanja bo tri noči.

Terme Zreče v prazničnem obdobju pričakujejo povprečno štiridnevno bivanje gostov. Slovenski gostje bodo ustvarili dobro tretjino vseh nočitev, med tujci pa bo največ gostov iz Nemčije, Italije, Madžarske in Hrvaške. Rezervacije kažejo na okoli 17 odstotkov več nočitev kot lani, prostih sob je le še nekaj. 


VIR: STA Krog

. . .

Editor

Avtor pri si24.news