Mestna občina Celje kot občina po meri invalidov stalno izboljšuje pogoje za gibalno in kako drugače ovirane občanke in občane, saj si želimo, da je bivanje v našem mestu tudi zanje enakovredno kakovostno. Prejšnji teden smo v starem mestnem jedru nameščali zvonce in lokalom, ki so to želeli, v uporabo predali rampe za lažji dostop oseb na invalidskih vozičkih.
Projekt smo uresničili na pobudo Zavoda Vozim, ki je popisal težje dostopne lokale in je poleg Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske naš pomemben partner pri izvajanju ukrepov za bolj kakovostno življenje invalidov v Mestni občini Celje.
Lastniki lokalov so se na zvončke in rampe odzvali zelo pozitivno. Ponudniki, ki bodo sedaj lažje dostopni so:
Unicredit bank, d.o.o
Pekarna Mlinar
Otoki - japonska restavracija
Tuš drogerija
Gostilna Stari pisker
Aloria
Knjigoljub
Mohorjeva knjigarna
Prešernova kavarna
Belo pero - kemična čistilnica
Kavarna Oaza
Center SANA
Optika Salobir
Kavarna Beli vol
Na terenu sta nas spremljala tudi predstavnika zavoda in društva, ki sta pomagala s konkretnimi napotki in demonstracijo ter povedala, da je pomoč zanje nadvse dobrodošla.
Vrednost nakupa zvoncev in ramp je 5.730 evrov.
VIR: O-STA
Editor
Avtor pri si24.newsNajbolj brano
KGZS poziva k nujni državni pomoči zarad...
Regionalno srečanje organizacij filmskih...
Španski mrk: pogled strokovnjaka
Skok cen goriv kljub ukrepom
Dvig obrestne mere za ljudske obveznice...
Prihodki Xiaomi v letu 2025 dosegli 457,...
Spominsko obeležje častnemu občanu msgr....
V Citycentru Celje vse do 4. aprila ogle...
Posadili smo 30 medovitih rastlin za ohr...