Lokalno

Tretji narečni pripovedovalski večer v Šentvidu pri Stični

23. oktobra 2025 se je odvil zdaj že tradicionalni pripovedovalski večer Povem ti eno po domače v Domu kulture v Šentvidu pri Stični, in sicer v soorganizaciji Knjižnice Ivančne Gorice in Zveze kulturnih društev občine Ivančna Gorica.

Najnovejše

Sveža sporočila za javnost, novičke in ostale publikacije

Tretji narečni pripovedovalski večer v Šentvidu pri Stični

23. oktobra 2025 se je odvil zdaj že tradicionalni pripovedovalski večer Povem ti eno po domače v Domu kulture v Šentvidu pri Stični, in sicer v soorganizaciji Knjižnice Ivančne Gorice in Zveze kulturnih društev občine Ivančna Gorica.

Uspešno zaključen redni remont NEK v letu 2025

Nuklearna elektrarna Krško (NEK) je 28. oktobra 2025 po uspešno izvedenem drugem rednem remontu v podaljšani obratovalni dobi ponovno priključena na elektroenergetsko omrežje. Letošnji remont, ki je trajal mesec dni, je obsegal zamenjavo goriva, preventivne preglede, vzdrževalna dela ter tehnološke izboljšave opreme. Uprava za jedrsko varnost Republike Slovenije je v okviru nadzora ocenila, da je bil remont dobro izveden, saj so bila uspešno zaključena in v celoti izvedena vsa za varnost pomembna načrtovana

Evropski avtomobilski trg: rast prodaje EV prepočasna, dizli odhajajo v pozabo

Električni avtmobili so v prvih devetih mesecih 2025 predstavljali dobrih 16 odstotkov na novo registriranih avtomobilov, dizelski pa le nekaj več kot 9 odstotkov.

Cene elektrike za gospodinjstva v Sloveniji med ugodnejšimi v EU

Po podatkih Eurostata so morala evropska gospodinjstva v prvi polovici leta za 100 kWh v povprečju odšteti 28,72 evra, v Sloveniji pa 18,10 evra. Slovenija je bila tudi država, kjer so se cene elektrike za gospodinjstva v primerjavi s prvo polovico leta 2024 najbolj znižale, in sicer za dobrih 13 odstotkov.

Iskraemeco je prvič organiziral ESG spletni seminar za dobavitelje

Ta teden je Iskraemeco uspešno izvedel svojo prvo serijo ESG spletnih seminarjev za dobavitelje, s čimer je zagnal novo pobudo za poglobljeno sodelovanje z našimi partnerji v dobavni verigi na področjih okolja, družbene odgovornosti in upravljanja (ESG).

Westinghouse in Energy Alberta združujeta moči za raziskave glede gradnje reaktorja AP1000®

Sporazum vzpostavlja okvir za sodelovanje pri raziskavah za projekt AP1000 v Alberti

Nalaganje...