Zmagovalca natečaja CITYBAND 2026 bosta nastopila na velikem koncertu 24. junija pred Citycentrom Celje
Zmagovalca natečaja CITYBAND 2026 bosta nastopila na velikem koncertu 24. junija pred Citycentrom Celje
VIR: PRIMA komunikacije d.o.o.
Celje, 10. 06. 2026 - V Citycentru Celje se znova piše zgodba mladih glasbenih talentov. Na letošnji natečaj CITYBAND 2026 se je prijavilo 36 še neuveljavljenih glasbenih skupin iz vse Slovenije, ki si želijo stopiti korak bližje preboju na glasbeno sceno.
Zdaj pa je na vrsti občinstvo. Vabljeni na Facebook stran Citycentra Celje, kjer lahko do 16. junija oddate svoj glas in podprete svoj najljubši bend. Morda bo prav vaš favorit naslednje veliko ime slovenske glasbene scene. Ob tem pa lahko osvojite tudi 40 evrov v Desetakih, saj bomo med vsemi sodelujočimi v glasovanju izžrebali srečnega nagrajenca. Poleg glasu publike bo o drugem zmagovalcu odločala tudi strokovna komisija, ki jo sestavljajo priznani glasbeniki in poznavalci slovenske glasbene scene: Tone Kregar, Jure Longyka, Maja Keuc in Matic Plevel.
Najboljše nagrade za zmagovalca natečaja CITYBAND 2026
Oba zmagovalca natečaja CITYBAND 2026 čaka paket nagrad, ki mladim glasbenikom odpira vrata do novih priložnosti. Zmagovalec občinstva bo prejel 500 evrov v Desetakih, zmagovalec po mnenju strokovne komisije pa snemanje v profesionalnem glasbenem studiu v vrednosti 500 evrov ter nastop na velikem koncertu pred Citycentrom Celje, kjer se bosta obe zmagovalna banda 24. junija predstavila kot predskupini večera pred več tisoč obiskovalci. Poleg tega bosta zmagovalca prejela še dodatno priložnost – nastop v prazničnem decembru na velikem odru na Krekovem trgu v Celju v okviru dogodkov Pravljično Celje. Nagrado bo na junijskem velikem koncertu pred Citycentrom Celje podelil Zavod Celeia Celje.
Odpirajo pa se tudi nove koncertne priložnosti v okviru projekta Next Stage – Celje, ki ga CITYBAND letos razvija v sodelovanju z Zavodom Celeia Celje. Namen projekta je mladim glasbenikom omogočiti nadaljnje nastope in večjo prepoznavnost tudi po zaključku natečaja. Med drugim pa se bodo lahko predstavili na dogodkih, kot je GuštFest v Laškem, ter na drugih koncertnih prizoriščih po Sloveniji.
Doživite veliki koncert pred Citycentrom Celje
»Poletje bomo v Citycentru Celje začeli v velikem slogu. V torek, 24. junija, ob 20. uri vabljeni na edinstven koncert na prostem pred Citycentrom Celje, kjer bodo skupaj s simfoničnim orkestrom nastopili Maja Keuc, Masayah, Bojan Cvjetićanin, Boštjan Dermol in Kvatropirci,« je napovedala Nena Horvat, vodja marketinga, in dodala: »Večer bo svež preplet največjih slovenskih uspešnic, vrhunskih glasbenih interpretacij in mogočnih simfoničnih aranžmajev, za katere bo poskrbel aranžer Peter Tovornik.«
»Pri pisanju sem ves čas osredotočen na občutke izvajalcev in poslušalcev, ki se bodo v glasbeni izkušnji znašli skupaj. Za ta projekt že pol leta stojim na parkirišču Citycentra in poslušam glasbo, ki prihaja z odra. Zdaj jo moram le še izpisati, da jo lahko orkester spravi k življenju,« je priprave na veliki koncert opisal Tovornik.
Brezplačne vstopnice so že na voljo
Kupon za dve brezplačni vstopnici vas čaka na zadnji strani strani nove številke Citycentrovega Magazina. Izpolnjen kupon zamenjajte na Info točki Citycentra Celje za brezplačni vstopnici. Ne zamudite glasbenega spektakla, ki bo združil vrhunske slovenske izvajalce, mogočne simfonične aranžmaje in nepozabno poletno vzdušje.
Se vidimo 24. junija ob 20. uri pred Citycentrom Celje.
Foto: arhiv Citycenter Celje
VIR: SI21
Editor
Avtor pri si24.newsNajbolj brano
Ko šport sreča branje, v ptujski knjižni...
TVOJ GLAS LAHKO ODLOČI ZMAGOVALCA CITYBA...
Arriva predstavlja Pelji.se, novo aplika...
Športniki VDC POLŽ Maribor navdušili na...
30 let! Praznovali smo na prelep dan na...
LEA SIRK JE NOVA SLOVENSKA KRALJICA DISC...
Mladinski center Žalec krepi programe za...
Debelost ni le številka na tehtnici: Tel...
PODVELKA Z AMBICIOZNIMI PROJEKTI V PRIHO...