Šport

Neža Klančar stopnjuje formo pred evropskim prvenstvom

Neža Klančar se po končanih pripravah na Majorki udeležuje turneje Mare Nostrum. Na prvi postaji v Canete-de-Roussillon je na 50 m delfin s časom 26,28 osvojila bronasto medaljo, na 100 m prosto je bila četrta (54,03), na 50 m prosto pa peta (25,06).

. . .

Neža z rezultatom v prvi disciplini na 50 m prosto ni bila zadovoljna, saj si je želela hitrejšega plavanja, vsaj pod 25 sekundami, glede na to, da je tak rezultat dosegla že pred mesecem dni. “Naslednji dan pa je bil veliko boljši, že zjutraj sem plavala res dobro, še posebej 100 m prosto, kjer sem se uvrstila v finale s tretjim časom, popoldne sem čas še izboljšala in plavala manj kot desetinko slabše od osebnega in državnega rekorda. To je lepa popotnica pred evropskim prvenstvom, kjer si želim odplavati normo za olimpijske igre, da bi lahko v Parizu plavala tudi v tej disciplini. In potem še 50 m delfin, tretje mesto, super. Čas ni bil ravno najboljši, ampak bila sem na stopničkah, in to šteje«, je svoje nastope ocenila Neža.

Turneja se nadaljuje 29. in 30. maja v Barceloni, kjer bo Neža plavala na 50 in 100 m prosto. 50 metrsko razdaljo si odplavati še hitreje, 100 m prosto pa na enakem ali še višjem nivoju kot v Caneti.  Neža, držimo pesti!

VIR: Plavalna zveza Slovenije