Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije je objavilo javni razpis Problemsko učenje študentov v delovno okolje: gospodarstvo, negospodarstvo in neprofitni sektor v lokalnem/regionalnem okolju 2024-2027 (PUŠ v delovno okolje 2024-2027). Za drugo odpiranje javnega razpisa, ki se bo izvajal v študijskem letu 2025/2026, je na voljo 6,14 milijona evrov.
Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije je objavilo javni razpis Problemsko učenje študentov v delovno okolje: gospodarstvo, negospodarstvo in neprofitni sektor v lokalnem/regionalnem okolju 2024-2027 (PUŠ v delovno okolje 2024-2027). Za drugo odpiranje javnega razpisa, ki se bo izvajal v študijskem letu 2025/2026, je na voljo 6,14 milijona evrov.
Cilj javnega razpisa je spodbujati vključevanje študentov v projektne aktivnosti za pridobitev splošnih in poklicno specifičnih kompetenc za lažji prehod na trg dela.
V okviru javnega razpisa lahko visokošolski zavodi pridobijo sredstva za izvedbo projektov, katerih namen je:
- pridobivanje praktičnih izkušenj, znanj in kompetenc študentov v delovnem okolju v času študija in
- spodbujanje krepitve sodelovanja in povezovanja ter prenosa znanja med visokošolskim sistemom in med delovnim okoljem (gospodarstvo ter negospodarstvo in neprofitni sektor v lokalnem in regionalnem okolju).
Na ta način se bo mladim omogočalo razvoj znanj in spretnosti pri uresničevanju idej, razvoj podjetnosti, inovativnosti, kreativnega in kritičnega razmišljanja, ustvarjalnosti in podobno za večjo zaposljivost in lažji prehod v delovno okolje po zaključku študija.
Z javnim razpisom odgovarjamo tudi na druge izzive visokega šolstva:
- sistemsko uvajanje prenosa znanja med visokošolskimi zavodi in delovnim okoljem,
- večja fleksibilnost in prilagajanje študijskih programov potrebam trga dela ter
- vzpostavitev dolgoročnega sodelovanja med visokošolskimi zavodi in delovnim okoljem.
Za drugi PUŠ v delovno okolje skupno 6,14 milijona evrov
Skupna vrednost razpoložljivih sredstev za tri odpiranja v treh študijskih letih znaša 15,2 milijona evrov. Okvirna vrednost razpoložljivih sredstev za drugo odpiranje javnega razpisa v študijskem letu 2025/2026 znaša največ 6,14 milijona evrov.
Rok za oddajo vlog je najkasneje do 15. 9. 2025 do 10. ure.
Študenti se bodo v okviru projektov, v katere bodo vključeni pod vodstvom najmanj enega pedagoškega mentorja in najmanj enega delovnega mentorja iz delovnega okolja (gospodarstva ter negospodarstvo in neprofitni sektor v lokalnem in regionalnem okolju) seznanili z izzivi in proučevali problematiko v delovnem okolju, pri čemer mora biti pri vsebini projektov poudarek na prednostnih področjih Slovenske strategije pametne specializacije (S5), ki vključuje različna področja, ki so za razvoj ter za nadaljnji napredek v družbi oziroma za družbo ključnega pomena.
Informativni dan
Za potencialne prijavitelje bo ministrstvo izvedlo informativni dan, ki bo v sredo, 28. maja 2025 ob 10. uri na daljavo prek spletnega orodja MS Teams (predhodna registracija ni potrebna, ID srečanja: 373 725 051 844 6, geslo: ny9pp2nT).
NazivDatum objaveRok prijaveJavni razpis Problemsko učenje študentov v delovno okolje: gospodarstvo, negospodarstvo in neprofitni sektor v lokalnem/regionalnem okolju 2024-2027 (PUŠ v delovno okolje 2024-2027) - 2. odpiranje 2025/2026
VIR: Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije
Editor
Avtor pri si24.newsNajbolj brano

Podžupan Samo Seničar sprejel predstavni...

Ureditev pešpoti ob Dravinji

Do konca leta 2027 konec oskrbe EU z rus...

V Naklem se odpira nova trgovina SPAR pa...

VIPAVSKA DOLINA VABI NA DVODNEVNI FESTIV...

Zabava s skupino Kingston na Fontani pi...

Beletrinin tedenski novičnik

Aprila trgovci razdelili še več prodajni...

Bodo kitajski avtomobilisti prinesli nov...
